Ratownictwo chemiczne – identyfikacja zagrożeń i likwidacja skażeń.
———————————-
UWAGA!!!
W roku 2022 studia te nie bedą organizowane .
————————————————
CEL STUDIÓW
Celem studiów jest przygotowanie specjalistów z zakresu rozpoznania i likwidacji zagrożeń spowodowanych niekontrolowanym uwolnieniem substancji niebezpiecznych. Szczególna uwaga zostanie skierowana na identyfikację zagrożeń oraz metody i techniki likwidacji skażeń. Studia mają także na celu pogłębienie wiedzy z zakresu prognozowania propagacji zanieczyszczeń i skutków wybuchu.
ORGANIZACJA STUDIÓW
Studia organizuje i prowadzi Wydział Inżynierii Bezpieczeństwa i Ochrony Ludności Szkoły Głównej Służby Pożarniczej (WIBiOL SGSP) w formie niestacjonarnej. Studia trwają dwa semestry. Zajęcia prowadzone są w SGSP, w Warszawie, ul. J. Słowackiego 52/54 w formie: wykładów, ćwiczeń, ćwiczeń laboratoryjnych oraz realizowanych na terenie zakładów chemicznych ćwiczeń warsztatowych. Program studiów obejmuje 202 godzin zajęć (9 zjazdów, w tym 1 organizowany na terenie zakładu przemysłowego „Grupa Azoty Puławy”). Rozkład zajęć, formę i częstotliwość zjazdów ustala organizator studiów podyplomowych. Szczegółowe informacje dotyczące terminu rozpoczęcia zajęć zostaną podane słuchaczom listownie wraz z zawiadomieniem o przyjęciu na studia.
WARUNKI PRZYJĘCIA NA STUDIA
Podstawowym kryterium jest ukończenie przez kandydata na studia przynajmniej studiów licencjackich/inżynierskich. O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona!
Komplet dokumentów należy przesyłać pocztą na adres Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, 01-629 Warszawa, ul. Słowackiego 52/54 z dopiskiem: „studia podyplomowe” lub składać osobiście w Kancelarii Szkoły. Rekrutacja kandydatów na studia jest otwarta i odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Ze względów logistycznych określa się maksymalną liczbę miejsc na 30. W przypadku niewystarczającej ilości zgłoszeń SGSP zastrzega sobie prawo odwołania studiów.
WYMAGANE DOKUMENTY (po otrzymaniu informacji o utworzeniu kierunku i zakwalifikowaniu się na studia)
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia zobowiązani są złożyć komplet następujących dokumentów:
1.podanie i formularz zgłoszeniowy, (pliki do pobrania, po informacji o uruchomieniu studiów)
2. poświadczona za zgodność z oryginałem kserokopia dyplomu ukończenia wyższej uczelni, (nie przyjmujemy oryginałów dyplomów)
3. fotografia – 1 szt. o wymiarach 35mm x 45mm bez nakrycia głowy, na jasnym tle, zgodnie z wymaganiami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
4. oświadczenie płatności, (pliki do pobrania, po informacji o uruchomieniu studiów)
WARUNKI UKOŃCZENIA STUDIÓW
Warunkiem ukończenia studiów jest zdanie egzaminu końcowego.
-
- Warunkiem dopuszczenia do egzaminu końcowego jest obecność, na co najmniej 70% zajęć przewidzianych w programie kształcenia, uzyskanie wszystkich wymaganych zaliczeń oraz oddanie pracy końcowej.
- Egzamin końcowy obejmuje zakresy tematyczne określone w programie kształcenia studiów.
- Student, który z przyczyn losowych nie przystąpił do egzaminu końcowego, może do niego przystąpić w innym terminie, ustalonym przez Dziekana WIBiOL SGSP.
- Absolwenci studiów otrzymują świadectwo potwierdzające ukończenie studiów podyplomowych w zakresie Ratownictwa chemicznego, identyfikacji zagrożeń i likwidacji skażeń.
OPŁATY
Koszt studiów wynosi …………. PLN. W przypadku jednorazowej wpłaty przysługuje rabat 5 %
Dopuszcza się uiszczenie opłat za studia w dwóch ratach:
- I rata ………………
- II rata ………………
KONTAKT
Szkoła Główna Służby Pożarniczej
ul. J. Słowackiego 52/54
01- 629 Warszawa
Fax :(022) 833-07-24
Koordynator (sprawy merytoryczne):
kpt. mgr. inż. Małgorzata Ciuka-Witrylak
tel. (022) 56-17-736, 604-336-619
e-mail: mciuka@sgsp.edu.pl
Obiekt 01, p.208 (I piętro)
Obsługa administracyjna:
………………………………….
tel. (022) 56-17-518/647
Obiekt 02, pok.113 (parter)
RAMOWY PROGRAM STUDIÓW
Uczelnia zastrzega sobie możliwość zmiany programu oraz liczby godzin.
Pliki do pobrania

Badanie przyczyn pożarów i okoliczności ich powstania
